Materyal Sağlama Şubesi

Merhabalar,

Yan taraftan Kayıtlı Kullanıcı Girişi butonunu kullanarak MASDE Programı giriş ekranına ulaşabilirsiniz.

MASDE Programı giriş ekranından; kitap başvurusu için ISBN ajansı, süreli yayın başvurusu için ISSN ajansı tarafından sizlere sağlanan kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak giriş yapabilirsiniz.

MASDE Programı' na giriş yaptıktan sonra ilk olarak sağ üst kısımda yer alan Bilgilerimi Güncelle bağlantısı ile ilk olarak Materyal Sağlama Şubesi ile iletişimi sağlayacak olan kişinin bilgilerini İLGİLİ KİŞİ BİLGİLERİ alanında doldurup KAYDET bağlantısını kullanarak kaydediniz. Bu alanda yer alan Eposta alanına yayımcı başvurusu ile ilgili kişinin güncel epostasını girmiş olduğunuzdan emin olunuz. Başvuru aşaması ve sonrasındaki tüm süreç hakkındaki bilgi MASDE Programı tarafından otomatik olarak bu eposta hesabı vasıtasıyla tarafınıza iletilecektir.

Yine aynı ekranda yer alan Yayımcı Bilgilerini Güncelle bağlantısını kullanarak yayımcı bilgilerinizin eksik kısımlarını doldurunuz, güncellenmesi gereken yerleri güncelleyiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli bilgilerden birisi Hukuki Adı alanıdır. Bu alanın kaşede yazan unvanınız ile birebir aynı olmasını sağlayınız. Düzenlemeleri yaptıktan sonra KAYDET butonu ile yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydediniz.

Yayımcı ve İlgili Kişi Bilgilerini kontrol ettikten sonra Yayın Başvurusuna geçebilirsiniz. Yayın başvurusu yapmak için sol taraftaki menüde yer alan Kitap -> Başvuru Ekle yolunu takip edebilirsiniz. Başvuru Ekle bağlantısı ile ulaşmış olduğunuz başvuru formunda yer alan yönlendirmeleri okumanız hatasız ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayacaktır.

Başvuru formunun alt kısmında yer alan BANKA BİLGİLERİ alanını eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmayı atlamayınız, bu alanda sağlamış olacağınız BANKA BİLGİLERİ olası satın alma durumu sonrasında ödeme işlemlerinde kullanılacaktır.

Başvuru Formu' nda yer alan Yayımcı Bilgileri, İlgili Kişi Bilgileri ve Banka Bilgilerini sağladıktan sonra KAYDET bağlantısı ile başvuru işlemini başlatabilirsiniz. Bir sonraki adımda başvurunuza tarafınıza ait yayınları ekleyebileceğiniz sayfa gelecektir.

MATERYAL EKLE sayfasında yer alan yayın listesinden tarafınıza ait olan yayınların arasından başvuru yapmak istediğiniz yayını seçerek EKLE bağlantısını kullanarak bir sonraki yayın bilgileri ekranına geçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli kısım eklemeye çalışmış olduğunuz yayının konusunun eksiksiz ve doğru olması ve yayının içinde bulunduğumuz yıl dahil üç yıl içinde basılmış olmasıdır. Süreli yayınlar içinse bir yılını doldurmuş olmasıdır. Bu alanlar konusunda bir eksik ya da hata var ise yönlendirmelerde yer alan bağlantıları ve yönergeleri izleyerek alanları güncelleyiniz.

MATERYAL BİLGİLERİ sayfasında yer alan yönlendirmeleri okumanız, eksiksiz ve hatasız bir yayın başvurusu yapabilmeniz açısından son derece önemlidir. Bu sayfada yazılı olan yönlendirmeleri okuyunuz ve gerekli durumda uygulayınız.

Sayfanın en alt kısmında yer alan SATIŞ BİLGİLERİ alanı tarafınızdan yayının stok ve fiyat bilgisinin girileceği alandır. Burada yayının fiyatını KDV Dahil olarak girmelisiniz. Para birimi ve var ise KYGM' ye uygulamak istediğiniz indirimin oranını ilgili alanlarda doldurmayı unutmayınız. Stok Adedi alanına minimum 100 girebilirsiniz. Doldurulması gereken alanları doldurduktan sonra KAYDET bağlantısı ile ilgili yayını başvurunuza ekleyiniz. Bu şekilde birden fazla yayını başvurunuza dahil edebilirsiniz. Yayınları ekledikten sonra BAŞVURUYU TAMAMLA butonunu kullanmadan önce eklemiş olduğunuz yayınların bilgisini tek tek kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz ve kontrolden sonra her yayının ilgili ONAYLA bağlantısı ile yayını onaylamayı unutmayınız. Eklemiş olduğunuz tüm yayınları tek tek ONAYLA bağlantısı ile onayladıktan sonra en altta yer alan yeşil BAŞVURUYU TAMAMLA butonu ile başvuruyu tamamlayınız. Bu işlemden sonraki ekranda sizin için başvurunuza özel olarak oluşturulacak olan BAŞVURU FORMU' nu indirmeyi unutmayınız.

Formu indirdikten sonra çıktısını alıp, imza-kaşe yapıp forma eklemiş olduğunuz yayınlar (kitap örneği ve süreli yayınların son iki sayısı) ile birlikte KYGM' ye gönderiniz.

Kitap alımları, yıl ortasında (Mayıs-Temmuz) ve yılsonunda (Kasım-Aralık) olmak üzere yılda iki defa yapılmaktadır. Süreli yayın alımları yılda bir defa Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilmektedir. Başvurular alımların sonuçlandığı tarihten bir hafta öncesine kadar devam etmektedir.

Materyal Sağlama Şubesi

Kitap alımları için

(312) 470 5346
(312) 470 5347
(312) 470 5348

Kütüphane ödenek ve kitap talepleri için

(312) 470 5349

Süreli Yayın işlemleri için

(312) 470 5350

Depo işlemleri için

(312) 470 5351

Login